META atnaujina savo politiką dėl DI kurto turinio
META jau daugiau nei dešimtmetį dirba dirbtinio intelekto srityje ir net turi savo savo DI įrankius, tokius kaip META AI. Įdomu tai, kad pati technologijų milžinė jau kurį laiką žymėjo turinį, kurtą naudojant savo DI įrankiais, o dabar tai darys ir su kitų įmonių įrankiais kurtais vizualais, vaizdo ir garso įrašais socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Instagram“ ir „Threads“.
Kaip sako patys META, vartotojai patys galės pažymėti tokį turinį jį įkeldami į socialinius tinklus, arba apie DI įsikišimą, informuos indikatoriai. Turinys, pažeidžiantis bendruomenės standartus, pavyzdžiui, kurstantis smurtą, skatinantis patyčias, bus pašalintas neatsižvelgiant į tai, kas jį sukūrė. Pokyčius galėjo lemti įvairios priežastys. Savo pranešime Mark‘o Zuckerberg‘o vadovaujamos bendrovės atstovai paskelbė atlikusi viešosios nuomonės tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 23 tūkst. respondentų iš 13 šalių. Respondentų buvo klausiama nuomonės apie tai, kaip META turėtų vertinti AI sukurtą turinį savo socialiniuose tinkluose. Didžioji dauguma apklausos dalyvių (82 proc.) palaikė idėją, kad dirbtinio intelekto kurtas turinys turi būti žymimas.
Spaudimas META?
Tikėtina, kad pakeitimas yra susijęs ir su vis didėjančiu spaudimo META dėl teisinių reikalavimų, susijusių su turinio rizikomis. Pavyzdžiui, Europos Sąjungos skaitmeninių paslaugų įstatymu. Nuo praėjusių metų rugpjūčio pagal ES teisės aktus META turi griežtai atsižvelgti į neteisėto turinio valdymo, sisteminės rizikos mažinimo ir žodžio laisvės apsaugos aspektus. Papildomas spaudimas jaučiamas ir artėjant rinkimų karštinei Europoje (Europos Parlamento rinkimai) bei artėjant JAV prezidento rinkimams.
Dvi pusės
META naudoja dirbtinio intelekto sistemas, kad padėtų apsaugoti vartotojus, pavyzdžiui, aptikti neapykantą kurstančias kalbas, arba kitą turinį, pažeidžiantį bendruomenės politiką. Kaip tvirtina technologijų bendrovė, DI padėjo ženkliai sumažinti neapykantos kurstymo mastus „Facebook“, tačiau pripažįsta, kad visuomet yra dvi pusės, ir pažanga turi eiti koja kojon su atsakomybe. Savo pranešime META teigė, kad didieji dirbtinio intelekto įrankiai suteikia didžiuliais galimybes, todėl šią technologiją reikia vystyti atsakingai ir skaidriai, kad vartotojai nebūtų klaidinami. O pati META ir toliau žada tobulinti DI įrankius.