Skip to main content
Kaip apsaugoti savo „Facebook“ paskyrą?

Kaip apsaugoti savo „Facebook“ paskyrą?

Kaip apsaugoti savo „Facebook“ paskyrą?

Ar esate gavę pranešimus su nuoroda tariamą apie jūsų „Facebook“ paskyros užblokavimą? Yra daug priežasčių, kodėl kibernetiniai sukčiai gali įsilaužti į paskyrą: dažnai tai būdas pavogti finansinę ar asmeninę jūsų informaciją. Išvengti kibernetinių sukčių atakų greičiausiai nepavyks, tačiau galite apsaugoti savo paskyrą. O tam reikia vos kelių žingsnių, kad ženkliai padidintumėte paskyros saugumą.

Naudokite dviejų žingsnių autentifikavimą – 2FA

Norėdami sustiprinti savo paskyros saugumą, naudokite dviejų žingsnių autentifikavimą (angl. two factor authentication). Tokiu atveju META be slaptažodžio reikalauja dar vieno patvirtinimo – paprastai gaunate kodą į savo telefoną ar elektroninį paštą arba galite naudoti trečiosios šalies autentifikavimo programą. Sukčiai, net ir  žinodami jūsų slaptažodį, negalės prisijungti prie jūsų paskyros.

  1.  Paspauskite ant savo profilio nuotraukos, išsiskleis lentelė. Spustelėkite Settings & privacy.
  2. Pasirodžius tokiai lentelei, spauskite Password and security.
  3.   Jeigu matote tokią lentelę, taip pat spaudžiame Password and security.
  4. Pasirenkame Two-factor authentication.

 

5. Vėliau vadovaujamės nurodymais.

Patikrinkite, kam suteikiate savo paskyros teises

Reguliariai peržiūrėkite, kam suteiktos administratoriaus teisės prie jūsų verslo paskyros. Taip pat rekomenduojame turėti daugiau nei vieną puslapio administratorių. Tokiu atveju, jeigu prarastumėte prieigą prie savo paskyros, kitas, patikimas asmuo galėtų prisijungti.

Nepriimkite kvietimų draugauti iš žmonių, kurių nepažįstate

Sukčiai gali sukurti netikras paskyras. Priėmus kvietimą draugauti iš sukčių, pastarieji gali pažymėti jus virusiniuose įrašuose arba siųsti virusines žinutes. Nespauskite ant nuorodų, jei jas siunčia žmonės, kurių nepažįstate, arba tų žinučių turinys jums kelia abejonių. Neįdiekite jokių programų, naršyklės plėtinių, net jei jie atrodo siunčiami iš patikimų asmenų. „Facebook“ niekada neprašys „Facebook“ jūsų slaptažodžio ar elektroninio pašto prisijungimo duomenų.

Naudokite patikimą slaptažodį 

Kurdami slaptažodį nenaudokite savo vardo, telefono numerio ir kitų asmeninių duomenų. Kiekvienai paskyrai turėti vis kitą slaptažodį, kad išvengtumėte įsilaužimo į visas savo paskyras vienu metu. Nenaudokite vien tik raidžių –  naudokite ir kitus simbolius, kad programinei įrangai būtų sunkiau jį nulaužti.

Gaukite pranešimus apie prisijungimus prie jūsų paskyros

„Facebook“ gali pranešti jums elektroniniu paštu ar tekstine žinute apie neatpažintus prisijungimus prie jūsų paskyros. Kartokite anksčiau nurodytus žingsnius ir spauskite ant Login alerts. Vėliau sekite nurodymus.

 

Skaitmeninės rinkodaros paslaugos