Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai apie SEO optimizavimą

Kiek kainuoja interneto svetainės SEO optimizavimas?

Interneto svetainės SEO optimizavimo kaina visų pirma priklauso nuo svetainės apimties, taip pat – nuo SEO optimizavimui pasirinktų raktinių žodžių kiekio bei jų konkurencingumo. Visas SEO optimizavimo procesas yra skaidomas į atskirus etapus, todėl tiksliau galima būtų įvertinti kiekvieno etapo kainą atskirai:

SEO analizė
Kaina: 200–400 €, priklausomai nuo svetainės apimties. Trukmė: 1–2 savaitės.

Vidinis SEO optimizavimas
Kaina: 400–800 €, priklausomai nuo svetainės bei reikiamų darbų apimties. Trukmė: 4–8 savaitės.

Išorinis SEO optimizavimas
Kaina: 100–200 € už vieną vidinį puslapį (raktinę frazę). Trukmė: ne mažiau 3 mėnesių.

Visiems savo klientams rekomenduojame pilną SEO paslaugų paketą, į kurį įskaičiuoti visi būtini SEO optimizavimo darbai.

Plačiau apie tai: SEO paslaugų kaina, SEO analizė, Vidinis SEO optimizavimas, Išorinis SEO optimizavimas.

Per kiek laiko galima iškelti svetainę į pirmą paieškos rezultatų puslapį?

Visiškai naujos svetainės iškėlimas į pirmą natūralių paieškos rezultatų puslapį pagal pasirinktą raktinę frazę gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo raktinės frazės konkurencingumo. Ilgiau veikiančios ir didelių SEO trūkumų neturinčios svetainės iškėlimas į pirmą natūralių paieškos rezultatų puslapį pagal pasirinktą raktinę frazę gali užtrukti nuo 2 iki 4 mėnesių, taip pat priklausomai nuo raktinės frazės konkurencingumo.

Plačiau apie tai: SEO optimizavimas, SEO optimizavimo kriterijai.

Vidinis ar išorinis SEO optimizavimas – kas svarbiau?

Vidinis SEO optimizavimas vienareikšmiškai yra svarbesnis už išorinį SEO optimizavimą. Pradėti išorinį SEO optimizavimą, prieš tai tinkamai neatlikus visų būtinų vidinių SEO optimizavimo veiksmų, net neverta.

Plačiau apie tai: SEO optimizavimo kriterijai, Vidinis SEO optimizavimas, Išorinis SEO optimizavimas.

Paleidome savo svetainę jau prieš kurį laiką, tačiau ji nėra randama paieškoje pagal jokius paieškos žodžius, kodėl?

Dažniausiai tai atsitinka svetainės kūrėjams neišjungus „neindeksavimo“ nuostatos svetainėje po jos paleidimo. Kol svetainė yra kuriama, „neindeksavimo“ nuostata reikalinga tam, kad paieškos sistemos neindeksuotų ir savo rezultatuose nepateikinėtų rezultatų iš dar neužbaigtos svetainės. Paleidus svetainę, šią nuostatą būtina išjungti – svetainės kūrėjai kartais pamiršta tai padaryti.

Taip pat būtina žinoti, kad visiškai naujos svetainės natūraliuose paieškos rezultatuose pradedamos rodyti tik po kelių dienų ar net savaičių, be to, pradžioje jų pozicijos būna pakankamai žemos, ypač tuomet, jei prieš paleidimą nebuvo atliktas vidinis SEO optimizavimas. Jeigu vidinis SEO optimizavimas yra atliktas tinkamai, laikui bėgant naujos svetainės pozicijos natūraliai kils.

Plačiau apie tai: SEO optimizavimo kriterijai, Vidinis SEO optimizavimas, Išorinis SEO optimizavimas.

Atnaujinome svetainę pagal visus šiuolaikinius reikalavimus, tačiau jos pozicijos natūraliuose paieškos rezultatuose ir natūralus lankytojų srautas nukrito, kodėl?

Dažniausiai tai atsitinka pasikeitus svetainės vidinių puslapių adresų struktūrai ir nesukūrus reikiamų nukreipimų iš senų į naujus vidinių puslapių adresus. Pavyzdžiui, jeigu ankstesnėje svetainėje puslapio „Paslaugos“ adresas buvo /musu-paslaugos/, o naujoje svetainėje jis pasikeitė į /paslaugos/, greičiausiai, surinkus seną adresą, bus parodomas „puslapis nerastas“ pranešimas. Dėl šios priežasties paieškos sistemos pašalina iš savo duomenų bazės informaciją apie nerastus senos svetainės puslapius, o naujos svetainės puslapius indeksuoja iš naujo.

Tam, kad išvengti svetainės pozicijų ir natūralaus lankytojų srauto kritimo po svetainės atnaujinimo, prieš paleidžiant naują svetainę, būtina susieti ir sukurti nukreipimus iš senų svetainės puslapių adresų į naujus. Sukūrus tokius nukreipimus ir surinkus seną svetainės adresą, lankytojai automatiškai bus nukreipti naujo puslapio adresu, o paieškos sistemos tokiu būdu susies naują svetainės puslapį su senuoju.

Mano svetainės pozicijos natūraliuose paieškos rezultatuose pagal tą pačią paieškos frazę nuolatos keičiasi, kodėl?

Kasdien, kas valandą ir kas minutę interneto erdvėje nuolatos vyksta milžiniškas duomenų pasikeitimas – kuriamos naujos bei atnaujinamos esamos svetainės, naujienų, skelbimų bei tinklaraščių svetainės papildomos naujais įrašais. Paieškos sistemos nuolatos tobulina savo paieškos ir rezultatų pateikimo algoritmus, siekdamos naudotojams pateikti kuo tikslesnę ir aktualesnę informaciją. Svetainės pozicijos natūraliuose paieškos rezultatuose priklauso nuo daugelio vidinių ir išorinių SEO kriterijų, todėl natūralūs paieškos rezultatai keičiasi nuolatos.

Plačiau apie tai: SEO optimizavimo kriterijai.

Užduokite savo klausimą

Jeigu neradote atsakymo į savo klausimą, užpildykite ir išsiųskite pateiktą klausimo formą. Mes pasistengsime atsakyti ir susisiekti su Jumis kaip galima greičiau.

Nurodykite savo vardą ir pavardę
Nurodykite savo el. pašto adresą
Įrašykite savo klausimą
l

Susisiekite su mumis

Maloniai prašome užpildyti ir išsiųsti
pateiktą paslaugų paklausimo formą.

Kuo išsamesnę informaciją pateiksite Jūs,
tuo tikslesnį pasiūlymą pateiksime mes!

Nurodykite savo vardą ir pavardę
Nurodykite savo el. pašto adresą
Nurodykite savo telefono numerį
Nurodykite savo įmonės pavadinimą
Nurodykite savo pareigas įmonėje
Pažymėkite patogiausia susisiekimo būdą
Pažymėkite dominančias paslaugas
Įrašykite savo pranešimo tekstą