Kaip vaizdinio turinio pateikimas svetainėje keičia puslapio užsikrovimo greitį?

Kaip vaizdinio turinio pateikimas svetainėje keičia puslapio užsikrovimo greitį?

Kodėl svarbu rūpintis puslapio užsikrovimo greičiu?

Per kelerius pastaruosius metus internetinio tinklalapio užsikrovimo greitis tapo vienu svarbiausiu kriterijumi, orientuotu į aukštesnes svetainės pozicijas „Google“ paieškos rezultatuose ir gerinančiu vartotojų patirtį. Užsikrovimo greičio svarbą lėmė augantys vartotojų poreikiai ir noras kuo greičiau pasiekti aktualią informaciją bei „Google“ reakcija į šias vartotojams svarbias savybes. Didesnė puslapio užsikrovimo sparta gali būti pasiekta įvairiais būdais, tačiau vienas paprasčiausių sprendimų – svetainėje esančių vaizdų optimizacija. Internetinės rinkodaros profesionalai pastebi, kad nors ir minėtoji procedūra nėra sudėtinga, dažnai SEO optimizacijos galimybės nėra išnaudojamos.

Kaip optimizuoti vaizdus ir pagreitinti svetainės užsikrovimą?

Nors svetainės užsikrovimo greičio gerinimas reikalauja daug techninių žinių ir patirties, siūlome išbandyti kelis itin paprastus ir veiksmingus optimizacijos būdus, kuriuos galėsite atlikti ir patys. Praktika rodo, kad viena dažniausių lėto puslapio veikimo priežasčių yra netinkamas vaizdų pateikimas joje. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai svetainėje yra daug vaizdinio turinio.

Vaizdų dydis. Keldami nuotraukas į svetainę, sumažinkite jų dydį ir pakeiskite matmenis, kad turinys išliktų kokybiškas, tačiau užimtų mažiau vietos. Priešingu atveju, vaizdai neužsikraus arba bus atvaizduojami pernelyg lėtai ir nekokybiškai. Visuomet patikrinkite jau įkeltą turinį. Primename, kad siekiant užtikrinti spartų svetainės veikimą vienas puslapis neturėtų užimti daugiau nei 1 MB.

Vaizdų formatas. Atkreipkite dėmesį į vaizdinio turinio tipą – pasirinkus tinkamą formatą, galima išgauti mažesnį vaizdo dydį, užtikrinant aukštą turinio kokybę. Rekomenduojami ir dažniausiai naudojami vaizdų formatai yra PNG ir JPG.

Kodėl neverta naudotis automatiniu vaizdų optimizavimu?

Koreguodami jau įkeltus vaizdus su svetainėje esančiu automatiniu nuotraukų optimizavimo įrankiu galite pakeisti vaizdinio turinio matmenis, tačiau – ne šių vaizdų dydį. Jeigu svetainės turinio valdymo sistemoje yra įrankis, gebantis sumažinti įkeltus vaizdus, paprastai jis negali užtikrinti maksimalios turinio kokybės. Pavyzdžiui, naudodamiesi „WordPress“ turinio valdymo sistemoje esančiu nuotraukų optimizavimo įrankiu, vaizdo dydį sumažinsite tik dalinai, tačiau atlikę optimizacijos darbus prieš vaizdo įkėlimą, sutaupysite nuo 15 % iki 30 % vaizdinio turinio dydžio, išlaikydami tą pačią kokybę.

Kaip pasirinkti tinkamą vaizdo formatą?

Rinkdamiesi vaizdo tipą, įvertinkite atskirų formatų savybes:

  • Compression – vaizdo suspaudimas (svarbu mažinant vaizdo dydį).
  • Lossy – kokybės atkūrimas.
  • Transparency – vaizdo aiškumas.
  • Animation – animacija (judėjimas).

Nuotraukų ir vaizdinių formatų tipai ir savybės

PNG formatas. PNG formatas rekomenduojamas logotipų ir kitos į detales orientuotos vaizdinės medžiagos talpinimui svetainėje. PNG formatas užtikrina aiškų detalių atvaizdavimą, be to, vaizdinio turinio spalvos gali būti koreguojamos individualiai pagal poreikį – sumažinus spalvų gamą, vaizdinio turinio dydį galima suspausti daugiau nei 95 %!

JPG formatas. Nuotraukų talpinimui rekomenduojamas JPG formatas. Renkantis šį tipą sumažinamas nuotraukų dydis, prarandant kelias nežymias, t. y. plika akimi nepastebimas, vaizdo detales, tačiau išlaikant didelę raišką – vaizdo kokybę. Siekiant išlaikyti optimalią nuotraukų kokybę siūlome visuomet rinktis ne mažesnį nei 50 proc. vaizdo kokybės balą (quality rate). Išsaugodami vaizdą, nustatymuose pasirinkite progressive funkciją, kad svetainės užsikrovimo metu lankytojams tam tikri vaizdo elementai būtų pateikti iš anksto, tokiu būdu vartotojams atrodys, kad puslapis yra užkraunamas greičiau, t. y. bus matoma įžanga į pilną vaizdo pateikimą (fade-in).

Kiti formatai. GIF formatas rekomenduojamas keliant tik judančius vaizdinius (gif`us). Rekomenduojame nenaudoti WebP, SVG ir kitų komplikuotų formatų, o turint šių ar kitų nepaminėtų tipų failus konvertuoti juos į anksčiau minėtus formatus arba norint patalpinti juos į svetainę paprašyti specialistų pagalbos.


Straipsnyje pateikta informacija paimta iš žemiau esančio šaltinio:

Mūsų teikiamos paslaugos, susijusios su šia tema:

Naujienlaiškis

Nurodykite savo vardą ir pavardę
Nurodykite savo el. pašto adresą

SEO naujienos

Naujienos, patarimai ir kita naudinga informacija apie svetainės optimizavimo galimybes ir skaitmeninės rinkodaros aktualijas. Jei turite klausimų arba norėtumėte sužinoti daugiau apie svetainių optimizaciją paieškos sistemoms, susisiekite su mūsų komanda el. paštu, telefonu arba užpildydami žemiau pateiktą formą.

Kokius SEO ir skaitmeninės rinkodaros pokyčius žada 2021-ieji?

Kokius SEO ir skaitmeninės rinkodaros pokyčius žada 2021-ieji?

2020-ieji buvo pilni iššūkių. Tai metai, atnešę labai daug klausimų ir abejonių, o internetinė erdvė tapo kaip niekada svarbi verslo vystymui ir augimui. Jau dabar galime matyti tendencijas, kurios, tikėtina, 2021-aisiais taps savo srities lyderėmis. Šiame tekste norime trumpai apžvelgti rinkodaros ekspertų prognozes, kaip turėtų keistis SEO ir skaitmeninės rinkodaros pasaulis peržengus naujųjų metų slenkstį.

skaityti daugiau
Kaip pasirinkti SEO paslaugų teikėją?

Kaip pasirinkti SEO paslaugų teikėją?

Noras taupyti ir protingai investuoti verslą moko priimti racionaliai pagrįstus sprendimus. Renkantis SEO paslaugų teikėją tai ypatingai aktualu, kadangi numatyti, kas jūsų verslui suteiks realios vertės, gali būti sudėtingiau, nei atrodo. „Google“ pasidalino 3 žingsnių vadovu, kuriame pateikiami esminiai SEO specialisto pasirinkimo kriterijai, ypatingai aktualūs verslo pradžiai.

skaityti daugiau
Išmokite dirbti su atgalinėmis nuorodomis

Išmokite dirbti su atgalinėmis nuorodomis

Greičiausiai apie „Broken Link Building“ jau esate girdėję. Tačiau, ar žinote, ką iš tiesų tai reiškia – ar tai yra kažkas, ką turėtumėte daryti, ir jei taip, – nuo ko pradėti? Tai gana paprasta! Išmokite dirbti su „Broken Link Building“ sistema ir sustiprinkite savo svetainės pozicijas organinėje paieškoje.

skaityti daugiau
4 turinio rinkodaros pamokos, arba kaip SEO keičia turinį

4 turinio rinkodaros pamokos, arba kaip SEO keičia turinį

Turinys yra jūsų verslo veidas, SEO – darbo jėga, t. y., SEO atidaro duris potencialiai jūsų auditorijai ir maloniai kviečia užeiti. Turinys ir SEO sudaro turinio rinkodaros pagrindą (tinkamu metu pateikti tinkamą informaciją tinkamai auditorijai), todėl negali egzistuoti vienas be kito. Ką, tai žinodami, turėtumėte daryti jūs?

skaityti daugiau

Apie mus

N

Sėkminga 10 metų patirtis

Daugiau nei 10 metų sėkmingai dirbame ir teikiame skaitmeninės rinkodaros paslaugas įvairaus dydžio bei įvairių veiklos sričių įmonėms.
N

Premium Google Partneris

Daugiau nei 6 metus esame Sertifikuotas Premium Google Partneris ir užtikriname tik aukščiausios kokybės Google paslaugų teikimą.
N

Kompleksiniai sprendimai

Galime pasiūlyti kompleksinius sprendimus nuo interneto svetainės sukūrimo iki optimizavimo bei tikslinių reklaminių kampanijų administravimo.
N

Tikslas, kokybė ir rezultatai

Siekiame šiltų ir ilgalaikių bendradarbiavimo santykių su visais savo klientais, todėl visuomet laikomės susitarimų ir siekiame maksimalių rezultatų.

Mūsų kompetencijos

GOOGLE ADS REKLAMA

Google Ads Reklama

Sertifikuota reklama visame Google reklamos tinkle.
Reklama paieškoje ir turinyje, Gmail, YouTube, remarketingas.

SEO OPTIMIZAVIMAS

SEO paslaugos ir optimizavimas

Profesionalus interneto svetainių SEO optimizavimas.
SEO analizė, vidinis bei išorinis optimizavimas, priežiūra.

Google Analytics ir Google Tag Manager

Google Analytics ir Tag Manager

Google Analytics, Google Tag Manager paskyrų administravimas. Įvykių, tikslų ir el. komercijos diegimas, išplėstinės ataskaitos.

Socialinių tinklų administravimas

Socialinių tinklų administravimas

Socialinių tinklų (Facebook, Instagram) paskyrų administravimas.
Pranešimų kūrimas ir vizualizavimas, reklaminės kampanijos.

Interneto svetainių kūrimas ir atnaujinimas

Interneto svetainių kūrimas - atnaujinimas

Mobiliems pritaikytų ir SEO optimizuotų svetainių kūrimas.
Dizaino ir turinio kūrimas, esamų svetainių atnaujinimas.

Mūsų pasiekimai

Metų patirtis

Įvykdytų projektų

%

Pasiektų tikslų

%

Metinis augimas

l

Susisiekite su mumis

Maloniai prašome užpildyti ir išsiųsti
pateiktą paslaugų paklausimo formą.

Kuo išsamesnę informaciją pateiksite Jūs,
tuo tikslesnį pasiūlymą pateiksime mes!

Nurodykite savo vardą ir pavardę
Nurodykite savo el. pašto adresą
Nurodykite savo telefono numerį
Nurodykite savo įmonės pavadinimą
Nurodykite savo pareigas įmonėje
Pažymėkite patogiausia susisiekimo būdą
Pažymėkite dominančias paslaugas
Įrašykite savo pranešimo tekstą