Skip to main content
Kodėl verta pereiti iš HTTP į HTTPS protokolą?

Kodėl verta pereiti iš HTTP į HTTPS protokolą?

Kodėl verta pereiti iš HTTP į HTTPS protokolą?

Kas yra HTTPS ir kaip veikia SSL sertifikatai?

Norint įgalinti HTTPS protokolą, reikalingas SSL sertifikatas – jis įdiegtas visose svetainėse, kurių adresas prasideda https:// forma. Sertifikatų naudojimas užtikrina, kad visa asmeninė informacija, pvz., elektroninio pašto adresai ir slaptažodžiai, būtų perduodama saugiai. O internetinės svetainės saugumas yra labai svarbus kriterijus SEO optimizacijoje.

SSL sertifikatų veikimas:

  • Serveris patvirtina duomenų šaltinį
  • Naršyklė patikrina sertifikato kilmę ir informuoja, jei sertifikatas yra išduotas nežinomo paslaugų teikėjo. Naudotojai sertifikatą gali pasitikrinti ir savarankiškai
  • SSL sertifikatai užšifruoja duomenis, užtikrina jų originalumą ir saugų persiuntimą

HTTPS protokolo privalumai

Svetainės, kurių adresas prasideda raidėmis HTTPS, užtikrina naudotojų saugumą, t. y. visa Jūsų asmeninė informacija yra užkoduojama ir apsaugoma nuo piktavališkų veiksmų. Pereiti prie HTTPS protokolo ypatingai svarbu internetinėms parduotuvėms, elektroninės bankininkystės sistemoms ir kitoms interneto svetainėms, kurioms ypač aktualus saugus lankytojų duomenų perdavimas. Statistika rodo, kad daugiau nei pusė pirmuose „Google“ paieškos rezultatų puslapiuose pateikiamų svetainių adresai yra su HTTPS žyma ir šis rodiklis nuolat auga. Šios svetainės kur kas palankiau vertinamos „Google“ paieškos tinklo, suteikiant joms aukštesnes SEO pozicijas.

Sužinokite daugiau būdų, kaip pagerinti svetainės pozicijų reitingą paieškoje: Kurie SEO kriterijai turi didžiausią įtaką svetainės pozicijoms paieškoje?

HTTP protokolo pavojai

HTTP žyma prasidedančios nuorodos negali užtikrinti svetainės saugumo – tai reiškia, kad Jūsų asmeninė informacija nebus tinkamai apsaugota, o asmeniniai duomenys gali būti panaudoti piktavališkiems tikslams. Šio tipo nuorodos dažnai naudojamos prisijungiant prie atvirai prieinamų, prastą reputaciją turinčių interneto tinklų, taip pat nuolat siunčiamos elektroniniais laiškais.

Nors iš pirmo žvilgsnio svetainė gali pasirodyti pažįstama ar patikima (neretai apsimetama žinomo vardo internetiniais puslapiais), išlikite racionalūs ir atkreipkite dėmesį į atsiųstų nuorodų formą bei venkite spausti ant nuorodų, kurias Jums siunčia nežinomi adresatai.


ŠIAME STRAIPSNYJE ESANTI INFORMACIJA PATEIKTA IŠ ŽEMIAU NURODYTŲ ŠALTINIŲ:

MŪSŲ TEIKIAMOS PASLAUGOS, SUSIJUSIOS SU ŠIA TEMA:

Skaitmeninės rinkodaros paslaugos