Skip to main content
Norite pranokti konkurentus? Susipažinkite su SEO „Chrome“ plėtiniais

Norite pranokti konkurentus? Susipažinkite su SEO „Chrome“ plėtiniais

Norite pranokti konkurentus? Susipažinkite su SEO „Chrome“ plėtiniais

Būsime atviri, paieškos sistemų optimizavimo (angl. SEO) darbai atima daug laiko ir reikalauja nemažai darbo. Būtų puiku turėti stebuklingą burtų lazdelę, kuria mostelėjus, visos SEO užduotys būtų atliktos jums nė nemirktelėjus. Gera žinia ta, kad yra neįtikėtinai naudingi SEO „Google Chrome“ plėtiniai, galintys palengvinti jūsų gyvenimą: jie gali padėti atlikti raktinių žodžių atranką, patikrinti jūsų puslapio reitingą ir atlikti kitus su SEO susijusius darbus. Turėdami šiuos įrankius galėsite analizuoti konkurentus, stebėti savo pažangą, sutaupysite laiko ir pagerinsite savo reitingus paieškoje. Šiandien apžvelgsime populiariausius ir mėgstamiausius plėtinius.

10 geriausių plėtinių, kuriuos turite žinoti

1. SEMRush Rank (sukūrė „Pagelmprove“) plėtinys rodo „SEMRush“ puslapio reitingą įrankių juostoje be papildomų paspaudimų.

2. „Keyword Surfer – nemokamas plėtinys, kuris leidžia peržiūrėti „Google“ paieškos rezultatų raktinių žodžių duomenis. Galėsite gauti tokius duomenis kaip CPC (angl. cost per click), susijusių raktinių žodžių įdėjas, naudojamus raktažodžius bei žodžių skaičius jūsų konkurentų svetainėse, kitas naudingas metrikas.

3. Jeigu jūsų tikslas pagerinti savo reitingą „Google“ paieškoje, techninės problemos gali būti didelė kliūtis pasiekti savo tikslus. META aprašymai leidžia paieškos sistemoms, tokioms kaip „Google“ suprasti, kam yra skirtas ir apie ką kalbame jūsų puslapio turininyje. Norėdami įsitikinti, kad jūsų META duomenys nustatyti tinkamai, labai gali praversti META SEO Inspector“ plėtinys. Jis ne tik atvaizduoja visus svarbiausius esamus puslapyje META duomenys, perspėja, dėl META aprašymuose naudojamų simbolių skaičiaus limito, nustato kitus optimizavimo trūkumus bei rekomenduojamus būdus kaip tai galima ištaisyti.

4. SEO Minion“ plėtinys leidžia greitai patikrinti puslapio META duomenis, vidines ir išorines nuorodas, aptikti neaktyvias ar neveikiančias nuorodas, „hreflang“ žymas ir pan.

5. Mangools plėtinys greitai pateikia kiekvienos svetainės META duomenis, atlieka puslapio SEO analizę, leidžia matyti bei analizuoti konkurentų naudojamus raktinius žodžius, stebėti raktažodžius pagal kuriuos svetainė yra reitinguojama, peržiūrėti esamo puslapio atgalines nuorodas, puslapio užkrovimo greitį. Įrankis parodo esminius svetainės ar puslapio reitingo stebėjimo duomenis pvz.: DA (angl. domain authority), PA (angl. page authority) ir kt. Leidžia stebėti bendrinimus socialiniuose tinkluose, bei turi daug kitų naudingų funkcijų.

6. Ahrefs garsėja kaip pagrindinis SEO įrankis, leidžiantis sekti bet kokią svarbią ir aktualią svetainės veiklą bei optimizavimo rodiklius. Šis plėtinys padeda lengvai patikrinti netinkamas ar neveikiančias nuorodas, sekti nuorodų peradresavimus, patikrinti struktūrinių duomenų naudojimą, įvertinti rezultatus pateiktose ataskaitose.

7. Tiems, kuriems būtina stebėti raktinių žodžių panaudojimo dažnumą, SEOquake yra puikus pasirinkimas. Jis padės lengviau atlikti ir SEO auditą.

8. Data Scraper leidžia ištraukti duomenis iš bet kurio puslapio ir įkelti juos į „Google“ skaičiuokles arba „Microsoft Excel“. Naudodami „Data Miner“ galite eksportuoti tinklalapius į XLS, CSV, XLSX arba TSV formato failus (.xls .csv .xlsx .tsv).

9. MozBar plėtinys labai naudingas, kai reikia greitai peržiūrėti SEO duomenis. Jis būtinas norint analizuoti tikslinius raktinius žodžius ir atlikti kitas SEO užduotis „Chrome“ naršyklėje.

10. Redirect Path rodo kiekvienos svetainėje pateiktos užklausos peradresavimo grandinę. Ji taip pat pažymi rastas peradresavimų klaidas, kad jas greitai ir lengvai galėtumėte ištaisyti.

Straipsnio turinys parengtas remiantis šiais šaltiniais: