Svarbi naujiena Jūsų svetainei – „Google“ išplėtė meta aprašymo galimybes

Svarbi naujiena Jūsų svetainei – „Google“ išplėtė meta aprašymo galimybes

Naujos meta aprašymo galimybės tikslesniems paieškos rezultatams

Visai neseniai „Google“ išplėtė meta aprašymo (meta-description) galimybes organinėje paieškoje. Tai puiki naujiena verslui, norinčiam didinti potencialių klientų gretas ir paspaudimų rodiklį (ang. Click Through Rate; CTR). Atvaizduojamo meta aprašymo ilgis išaugo nuo 160 simbolių iki 320. Tai reiškia – nuo dviejų eilučių iki trijų (ar daugiau). Šis pakeitimas leis pateikti daugiau teksto apie save, suteikiant papildomos informacijos apie reklamuojamą prekės ženklą, produktą ar paslaugą.

Gruodžio pradžioje „Google“ patvirtino, kad buvo atlikti pakeitimai, lėmę platesnį meta aprašymų atvaizdavimą paieškos rezultatuose: „We recently made a change to provide more descriptive and useful snippets, to help people better understand how pages are relevant to their searches. This resulted in snippets becoming slightly longer, on average“ (Siekdami pateikti naudingesnius fragmentus, neseniai atlikome pakeitimus, kurie vartotojams padės geriau suprasti, kaip rezultatuose pateikti puslapiai yra susiję su jų vykdoma paieška. Dėl šios priežasties vidutinis fragmentų ilgis šiek tiek išsiplėtė). 

Kas yra meta aprašymas ir kuo jis jums naudingas?

Puslapio aprašymo žyma – tai jūsų puslapio turinio santrauka, matoma „Google“ paieškos rezultatuose. Išsamus ir paieškos sistemos reikalavimus atitinkantis aprašymas generuoja paspaudimus į jūsų svetainę ir didina potencialių lankytojų srautą, tuo pačiu pateikdamas tikslesnę informaciją apie jūsų siūlomas prekes ar vykdomas paslaugas. Taip pat tai svarbus SEO elementas, padedantis paieškos sistemoms tinkamai klasifikuoti jūsų puslapį.

Priešingai nei puslapio meta pavadinimas (meta-title), kurį sudaro vos keli žodžiai, meta aprašymas susideda iš kelių sakinių ar nedidelės pastraipos. „Google“ paryškina aprašyme esančias raktines frazes, jei šios atitinka vartotojo įvestus paieškos žodžius. Tai padeda vartotojui apsispręsti, ar jis turėtų apsilankyti jūsų svetainėje, t. y. nuspręsti, ar spustelėjęs ant jūsų puslapio ras tai, ko ieškojo. Iš kitos pusės, nereikėtų pamiršti, kad generuodamas rezultatus „Google“ gali pateikti ne jūsų nurodytą meta aprašymą, o puslapyje matomą teksto dalį, jei ši atitinka vartotojo užklausą. Be to, jei jūsų svetainė pateikiama atviro katalogo projekte (angl. Open Directory Project), sistema gali naudoti svetainės aprašymą iš atviro katalogo projekto. 

Dvigubai išaugęs meta aprašymų simbolių skaičius

2017 metų pabaigoje atvaizduojamo meta aprašymo ilgis išaugo nuo 160 simbolių iki 320, tačiau nebuvo oficialiai patvirtinta, kad minėtieji pakeitimai išliks. Kaip teigia „Google“ atstovas John Mueller, šiuo metu simbolių limitas nėra griežtas, todėl skubėti atnaujinti dabartinius meta duomenis neverta. Vis dėlto, planuodami būsimus optimizacijos darbus ir siekdami didinti puslapio paspaudimų rodiklį, nebeturėtumėte apsiriboti ir įprastu 160 simbolių aprašymu.

Ilgesnis meta aprašymas

Kaip sukurti veiksmingą meta aprašymą?

Galvokite apie skaitytoją. Viena dažniausių klaidų – bandymas prisitaikyti prie „Google“ sistemos reikalavimų, užmirštant, kad meta-description visų pirma yra rašomas vartotojui. Atsakykite į galimą skaitytojo klausimą, perduokite jam svarbią informaciją, pabrėžkite savo prekės ar paslaugos išskirtinumą. Kitaip sakant, meta aprašymas yra jūsų pardavimo tekstas – jis turi sudominti ir nepalikti abejonių, kodėl vartotojas turėtų apsilankyti jūsų puslapyje.

Pateikite teisingą ir puslapio turinį atitinkančią informaciją. Meta aprašymas privalo sutapti jūsų puslapio turiniu. Nekalbėkite apie prekes ar paslaugas, kurių vartotojas neras. Taip klaidinsite ne tik lankytojus, bet ir paieškos sistemas, todėl jūsų puslapis gali būti „nubaustas“ ir rodomas žemesnėse paieškos pozicijose. Be to, ar verta kviesti lankytojus, kurie ieško kitų prekių ar paslaugų? Apgautas lankytojas – tai prarastas klientas.

Parenkite unikalų meta aprašymą. Kiekvienas svetainės puslapis privalo turėti unikalų meta aprašymą, kadangi rizikuojate užimti mažesnes pozicijas „Google“ paieškoje. Daugelis SEO specialistų teigia, kad geriau nepateikti jokio aprašymo, nei kopijuotą.

Ko reikėtų vengti?

  • Meta aprašymų, kurie neatitinka jūsų puslapyje esančio turinio.
  • Meta aprašymų, kuriuose pateikiami raktažodžiai neturi vientisos prasmės, yra nederančių giminių ar linksnių.
  • Itin apibendrintų meta aprašymų, kurie nepateikia tikslios informacijos.
  • Tokių pačių ar šabloninių meta aprašymų, taikomų visiems svetainės puslapiams ar didesnei jų grupei. 

Image source ©pngtree


Straipsnyje remtasi žemiau esančiais šaltiniais:

Mūsų teikiamos paslaugos, susijusios su šia tema:

Naujienlaiškis

Nurodykite savo vardą ir pavardę
Nurodykite savo el. pašto adresą

SEO naujienos

Naujienos, patarimai ir kita naudinga informacija apie svetainės optimizavimo galimybes ir skaitmeninės rinkodaros aktualijas. Jei turite klausimų arba norėtumėte sužinoti daugiau apie svetainių optimizaciją paieškos sistemoms, susisiekite su mūsų komanda el. paštu, telefonu arba užpildydami žemiau pateiktą formą.

Kokius SEO ir skaitmeninės rinkodaros pokyčius žada 2021-ieji?

Kokius SEO ir skaitmeninės rinkodaros pokyčius žada 2021-ieji?

2020-ieji buvo pilni iššūkių. Tai metai, atnešę labai daug klausimų ir abejonių, o internetinė erdvė tapo kaip niekada svarbi verslo vystymui ir augimui. Jau dabar galime matyti tendencijas, kurios, tikėtina, 2021-aisiais taps savo srities lyderėmis. Šiame tekste norime trumpai apžvelgti rinkodaros ekspertų prognozes, kaip turėtų keistis SEO ir skaitmeninės rinkodaros pasaulis peržengus naujųjų metų slenkstį.

skaityti daugiau
Kaip pasirinkti SEO paslaugų teikėją?

Kaip pasirinkti SEO paslaugų teikėją?

Noras taupyti ir protingai investuoti verslą moko priimti racionaliai pagrįstus sprendimus. Renkantis SEO paslaugų teikėją tai ypatingai aktualu, kadangi numatyti, kas jūsų verslui suteiks realios vertės, gali būti sudėtingiau, nei atrodo. „Google“ pasidalino 3 žingsnių vadovu, kuriame pateikiami esminiai SEO specialisto pasirinkimo kriterijai, ypatingai aktualūs verslo pradžiai.

skaityti daugiau
Išmokite dirbti su atgalinėmis nuorodomis

Išmokite dirbti su atgalinėmis nuorodomis

Greičiausiai apie „Broken Link Building“ jau esate girdėję. Tačiau, ar žinote, ką iš tiesų tai reiškia – ar tai yra kažkas, ką turėtumėte daryti, ir jei taip, – nuo ko pradėti? Tai gana paprasta! Išmokite dirbti su „Broken Link Building“ sistema ir sustiprinkite savo svetainės pozicijas organinėje paieškoje.

skaityti daugiau
4 turinio rinkodaros pamokos, arba kaip SEO keičia turinį

4 turinio rinkodaros pamokos, arba kaip SEO keičia turinį

Turinys yra jūsų verslo veidas, SEO – darbo jėga, t. y., SEO atidaro duris potencialiai jūsų auditorijai ir maloniai kviečia užeiti. Turinys ir SEO sudaro turinio rinkodaros pagrindą (tinkamu metu pateikti tinkamą informaciją tinkamai auditorijai), todėl negali egzistuoti vienas be kito. Ką, tai žinodami, turėtumėte daryti jūs?

skaityti daugiau

Apie mus

N

Sėkminga 10 metų patirtis

Daugiau nei 10 metų sėkmingai dirbame ir teikiame skaitmeninės rinkodaros paslaugas įvairaus dydžio bei įvairių veiklos sričių įmonėms.
N

Premium Google Partneris

Daugiau nei 6 metus esame Sertifikuotas Premium Google Partneris ir užtikriname tik aukščiausios kokybės Google paslaugų teikimą.
N

Kompleksiniai sprendimai

Galime pasiūlyti kompleksinius sprendimus nuo interneto svetainės sukūrimo iki optimizavimo bei tikslinių reklaminių kampanijų administravimo.
N

Tikslas, kokybė ir rezultatai

Siekiame šiltų ir ilgalaikių bendradarbiavimo santykių su visais savo klientais, todėl visuomet laikomės susitarimų ir siekiame maksimalių rezultatų.

Mūsų kompetencijos

GOOGLE ADS REKLAMA

Google Ads Reklama

Sertifikuota reklama visame Google reklamos tinkle.
Reklama paieškoje ir turinyje, Gmail, YouTube, remarketingas.

SEO OPTIMIZAVIMAS

SEO paslaugos ir optimizavimas

Profesionalus interneto svetainių SEO optimizavimas.
SEO analizė, vidinis bei išorinis optimizavimas, priežiūra.

Google Analytics ir Google Tag Manager

Google Analytics ir Tag Manager

Google Analytics, Google Tag Manager paskyrų administravimas. Įvykių, tikslų ir el. komercijos diegimas, išplėstinės ataskaitos.

Socialinių tinklų administravimas

Socialinių tinklų administravimas

Socialinių tinklų (Facebook, Instagram) paskyrų administravimas.
Pranešimų kūrimas ir vizualizavimas, reklaminės kampanijos.

Interneto svetainių kūrimas ir atnaujinimas

Interneto svetainių kūrimas - atnaujinimas

Mobiliems pritaikytų ir SEO optimizuotų svetainių kūrimas.
Dizaino ir turinio kūrimas, esamų svetainių atnaujinimas.

Mūsų pasiekimai

Metų patirtis

Įvykdytų projektų

%

Pasiektų tikslų

%

Metinis augimas

l

Susisiekite su mumis

Maloniai prašome užpildyti ir išsiųsti
pateiktą paslaugų paklausimo formą.

Kuo išsamesnę informaciją pateiksite Jūs,
tuo tikslesnį pasiūlymą pateiksime mes!

Nurodykite savo vardą ir pavardę
Nurodykite savo el. pašto adresą
Nurodykite savo telefono numerį
Nurodykite savo įmonės pavadinimą
Nurodykite savo pareigas įmonėje
Pažymėkite patogiausia susisiekimo būdą
Pažymėkite dominančias paslaugas
Įrašykite savo pranešimo tekstą