El. paštas švenčia savo 50-tąjį gimtadienį

El. paštas švenčia savo 50-tąjį gimtadienį

Kelios paprastos gudrybės, kurios palengvins naudojimąsi „Gmail“

Prieš 50 metų – 1971 m. spalio mėn. – Raymond Samuel Tomlinson išsiuntė pirmąjį elektroninį laišką. R. Tomlinson buvo programuotojas, dirbantis su ARPANET – pirmuoju kompiuteriniu tinklu, naudojančiu duomenų paketų maršrutizaciją ir tapusiu šiandieninio interneto pirmtaku. Ray išbandė unikalią pranešimų sistemą ir pirmuosius el. laiškus siuntė pats sau. Kaip vėliau teigė, pirmojo el. laiško turinys greičiausiai buvo kažkas panašaus į: „QWERTYUIOP“.

Praėjus daugiau nei 30 metų, „Google“ inžinierius Paul Buchheit nusprendė pagerinti el. pašto naudojimo patirtį. Jo 2005 m. išplatintame pranešime buvo aprašoma problema, kurią inžinierius bandė spręsti: „Mano el. paštas buvo tapęs visišku chaosu. Svarbios žinutės buvo kažkur giliai palaidotos, o pokalbiai susimaišę tarpusavyje… Ne visada galėdavau pasiekti savo el. pašto dėžutę, nes ji „įstrigo“ viename kompiuteryje, o sąsajos tarp įrenginių buvo pernelyg keblios. Be to, mano pašte buvo šlamšto. Labai daug šlamšto“. Visa tai P. Buchheit paskatino sukurti tobulesnę el. pašto sistemą – „Gmail“.

Buchheit sukurta „Gmail“ buvo naršyklės pagrindu veikianti elektroninio pašto programa, kuri palengvino vartotojų patirtį. „Su „Gmail“ gavau galimybę pakeisti įprastą elektroninį paštą – sukurti tai, kas dirbtų man, o ne prieš mane.“ Nors pradžioje inžinierius abejojo, ar „Gmail“ bus vertinama palankiai, bet vos išleidus beta versiją, paaiškėjo, kad susidomėjimas naujuoju el. paštu yra milžiniškas.

2004 m. balandžio 1 d. „Gmail“ buvo pristatyta viešai. „Gmail“ paieškos funkcija buvo žaibiškai greita, o vartotojams siūlomas 1 GB talpos saugykla – net 500 kartų didesnė, lyginant su tuo metu naudojamomis pašto dėžutėmis. Tiesa, kadangi „Gmail“ buvo pristatyta balandžio 1-ąja (Melagių dieną), daugelis žmonių manė, kad tai tėra pokštas. Nepaisant paleidimo dienos, netrukus „Gmail“ užkariavo vartotojų simpatijas ir tapo pagrindine „Google“ darbo dalimi. Žinoma, įmonė niekada nebūtų galėjusi džiaugtis puikiais rezultatais, jei prieš 50 metų Ray Tomlinson nebūtų pasiūlęs genialaus @ sprendimo. Švęsdami el. pašto 50-metį norime pasidalinti keliomis paprastomis „Gmail“ gudrybėmis.

1. Rikiuokite laiškus, kad nepasimestumėte jų gausoje

Kartais pamirštame atsakyti į senus laiškus, o tada jie pasimeta naujų laiškų jūroje. Kad to išvengtumėte ir galėtumėte patogiai planuotis darbus, naudokite funkcijas „snausti“ (angl. snooze), ir „pažymėti žvaigždute“ (angl. star). Abi jas rasite šalia savojų gautųjų laiškų, dešinėje ir kairėje pusėse:

el. laiškų rikiavimas, snausti, snooze funkcija

el. laiškų rikiavimas, pažymėti žvaigždute, star funkcija

Jei norite atskirti svarbius laiškus (angl. important emails), įgalinkite šią funkciją, spausdami lango viršuje, dešinėje pusėje esantį kumpliaraktį „Nustatymai“. Pasirinkite „Visų nustatymų peržiūra“. Tuomet eikite į „Gautieji“ –> „Svarbos žymekliai“ –> „Rodyti žymeklius“.

el. laiškų rikiavimas, žymekliai, important emails funkcija

Kad maksimaliai palengvintumėte savo pašto dėžutės tvarką, rūšiuokite laiškus pagal prioritetus: svarbūs pranešimai, neskaityti pranešimai, pažymėti žvaigždute ir visi kiti.

Kaip tai padaryti?
1. „Nustatymai“ –> „Visų nustatymų peržiūra“ –> „Gautieji“ –> „Gautųjų tipas“.
2. Pasirinkite jums patogiausią laiškų rikiavimą ir spauskite „Įrašyti pakeitimus“.

el. laiškų rikiavimas, rikiavimas, el. laiškų rikiavimo funkcija

2. Suplanuokite siuntimo laiką

Suplanuoti laiško siuntimo laiką (angl. schedule email) ypač naudinga tuomet, jei bendraujate su žmonėmis, gyvenančiais kitoje laiko juostoje, taip pat tais atvejais, kai norite būti tikri, kad jūsų laiškas gavėją pasieks tinkamiausiu metu.

Kaip tai padaryti?
El. laiško apatiniame kairiame kampe spustelėkite rodyklę „Daugiau siuntimo parinkčių“, esančią šalia mygtuko „Siųsti“, ir pasirinkite „Suplanuoti išsiųsti“. Tuomet naujai atsidariusiame lange pasirinkite laiško išsiuntimo dieną ir laiką.

el. laiškų siuntimo laiko planavimas, schedule email funkcija

3. Naudokitės „Gmail“ neprisijungę

Neturite prisijungimo prie „Wi-Fi“, o mobilūs duomenys irgi negali pagelbėti? Dėl to nekils jokių problemų, jei naudositės „Gmail“ neprisijungus (angl. Gmail Offline) funkcija, leidžiančia pasiekti, skaityti, atsakyti į gautuosius laiškus ir atlikti dar daugiau veiksmų be interneto ryšio. Svarbu žinoti, kad „Gmail“ neprisijungus galite naudoti tik „Chrome“ naršyklėje, todėl įsitikinkite, kad ji įdiegta jūsų kompiuteryje.

Kaip tai padaryti?
1. Eikite „Nustatymai“ –> „Visų nustatymų peržiūra“ –> „Neprijungta“.
2. Pasirinkite „Įgalinti paštą neprisijungus“ ir spauskite „Įrašyti pakeitimus“

Gmail neprisijungus, Gmail offline funkcija

4. Atšaukite išsiųstus el. laiškus

Išsiųstų laiškų atšaukimas (angl. undo sending your mail) padeda išvengti nemalonių situacijų, kai laišką išsiunčiate ne tam gavėjui, pamirštate prikabinti dokumentą ar paliekate tekste klaidų. Įjungus šią funkciją ties išsiųstu laišku atsiras mygtukas, leidžiantis atšaukti išsiųstą laišką. Anuliuotas laiškas atsidurs jūsų juodraščių skyriuje. Laišką galėsite peržiūrėti, pakeisti ar ištrinti.

Kaip tai padaryti?
1. Eikite „Nustatymai“ –> „Visų nustatymų peržiūra“ –> „Bendrieji“ -> „Anuliuoti siuntimą“.
2. Tuomet pasirinkite laiką – 5, 10, 20 ar 30 atšaukimo sekundžių. Spustelėkite „Įrašyti pakeitimus“.

el. laiškų atšaukimas, el laiškų anuliavimas, undo sending your mail funkcija

5. Įvertinkite konfidencialumo privalumus

Galimybė siųsti ir atidaryti konfidencialius laiškus (angl. confidential emails) apriboja gavėjo veiksmus ir puikiai tinka tuomet, kai yra siunčiama konfidenciali informacija. Asmuo, gavęs apsaugotą el. laišką, negalės jo spausdinti, kopijuoti, persiųsti ar atsisiųsti. Siekiant papildomo saugumo, galima pridėti laiško atidarymo slaptažodį ir laiško galiojimo laiką.

Kaip tai padaryti?
Jei norite apsaugoti el. laišką, spustelėkite konfidencialaus režimo piktogramą lango apačioje, dešinėje pusėje.

konfidencialūs el. laiškai, gmail konfidencialumo nustatymai, confidential emails funkcija

Atsidariusiame lange galėsite nustatyti laiško galiojimo datą ir priskirti slaptažodį. Pasirinkę jums reikalingas parinktis, spauskite „Išsaugoti“.

Gmail konfidencialumo nustatymas, konfidencialių el. laiškų parinktys, confidential emails funkcija

Prieš 50 metų Ray Tomlinson „įdarbintas“ @ simbolis tapo priemone, sujungusia žmones skaitmeniniame amžiuje, o Paul Buchheit „Gmail“ pasiūlė iki smulkmenų apgalvotus sprendimus, kurie padėjo išspręsti daugelį senųjų el. pašto dėžučių trūkumų. Laikui bėgant „Gmail“ tapo ne tik el. paštu, bet ir unikalia platforma, leidžiančia kurti ir dalintis informacija, persiųsti dokumentus, saugoti įrašus, organizuoti susitikimus, dalyvauti pokalbiuose ir dar daugiau! Nuolatinė plėtra, augančios funkcinės galimybės ir tobulinami saugumo reikalavimai yra didelis žingsnis pirmyn, siekiant išmanesnio, prie mūsų gyvenimo būdo ir charakterio prisitaikančio bendravimo. Ir mes nekantraujame sužinoti, kas bus toliau!

Image source ©pngtree


STRAIPSNYJE REMTASI ŽEMIAU ESANČIAIS ŠALTINIAIS:

Apie mus

N

Sėkminga 10 metų patirtis

Daugiau nei 10 metų sėkmingai dirbame ir teikiame skaitmeninės rinkodaros paslaugas įvairaus dydžio bei įvairių veiklos sričių įmonėms.
N

Premium Google Partneris

Daugiau nei 6 metus esame Sertifikuotas Premium Google Partneris ir užtikriname tik aukščiausios kokybės Google paslaugų teikimą.
N

Kompleksiniai sprendimai

Galime pasiūlyti kompleksinius sprendimus nuo interneto svetainės sukūrimo iki optimizavimo bei tikslinių reklaminių kampanijų administravimo.
N

Tikslas, kokybė ir rezultatai

Siekiame šiltų ir ilgalaikių bendradarbiavimo santykių su visais savo klientais, todėl visuomet laikomės susitarimų ir siekiame maksimalių rezultatų.

Mūsų kompetencijos

GOOGLE ADS REKLAMA

Google Ads Reklama

Sertifikuota reklama visame Google reklamos tinkle.
Reklama paieškoje ir turinyje, Gmail, YouTube, remarketingas.

SEO OPTIMIZAVIMAS

SEO paslaugos ir optimizavimas

Profesionalus interneto svetainių SEO optimizavimas.
SEO analizė, vidinis bei išorinis optimizavimas, priežiūra.

SEO straipsnių rašymas ir turinio kūrimas

Turinio kūrimas ir straipsnių rašymas

Turinio kūrimas interneto svetainėms.
Straipsnių rašymas ir publikavimas žiniasklaidoje.

Socialinių tinklų administravimas

Socialinių tinklų administravimas

Socialinių tinklų (Facebook, Instagram) paskyrų administravimas.
Pranešimų kūrimas ir vizualizavimas, reklaminės kampanijos.

Interneto svetainių kūrimas ir atnaujinimas

Interneto svetainių kūrimas - atnaujinimas

Mobiliems pritaikytų ir SEO optimizuotų svetainių kūrimas.
Dizaino ir turinio kūrimas, esamų svetainių atnaujinimas.

Mūsų pasiekimai

Metų patirtis

Įvykdytų projektų

%

Pasiektų tikslų

%

Metinis augimas

l

Susisiekite su mumis

Maloniai prašome užpildyti ir išsiųsti
pateiktą paslaugų paklausimo formą.

Kuo išsamesnę informaciją pateiksite Jūs,
tuo tikslesnį pasiūlymą pateiksime mes!

Nurodykite savo vardą ir pavardę
Nurodykite savo el. pašto adresą
Nurodykite savo telefono numerį
Nurodykite savo įmonės pavadinimą
Nurodykite savo pareigas įmonėje
Pažymėkite patogiausia susisiekimo būdą
Pažymėkite dominančias paslaugas
Įrašykite savo pranešimo tekstą